България загря за Евро 2017 с победа на Кипър

Юношеският национален отбор на България до 19 г. победи Кипър U19 с 1:0 в контрола, която се игра на комплекс „Царско село” в София. Това бе последна проверка и за двата отбора преди участието им в Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2017.

Тонислав Йорданов и Георги Русев можеха да открият резултата, но не намериха целта. В 35-та минута все пак логичното се случи и националите поведоха с 1:0. Русев центрира към Калоян Кръстев и нападателят на Славия прати топката в мрежата с глава.

През втората част България продължи да бъде по-активният отбор и създаде още няколко ситуации, но до нов гол не се стигна и двубоят приключи при 1:0 в полза на младите „лъвове”.

Домакин на квалификационния турнир от група 5, който ще се проведе между 22-ри и 27-ми март ще бъде Франция, а съперници на националите са домакините, Босна и Херцеговина и Израел.