България тресна Фарьорски острови при юношите

Юношеският национален отбор на България по футбол постигна втора победа по пътя си към Европейското първенство. След като преди няколко дни момчетата на Ангел Стойков се наложиха над Исландия, днес те победиха с 2:0 Фарьорски острови. Двубоят между двата тима се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Нашият отбор започна по-добре срещата и още в 4-ата минута можехме да поведем, но ударът на Калоян Кръстев от дистанция срещна страничния стълб. В 15-ата минута нападателят имаше нов шанс за гол, но този път с добра намеса се отличи стражът на Фарьорски о-ви.

До края на първата част момчетата на Ангел Стойков продължиха да доминират, но така и не съумяха да реализират попадение.

Втората част стартира по отличен начин за България. Само минута след почивката Андреа Христов засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата на гостите.

"Лъвовете" продължиха да доминират и в 59-ата минута Кръстев вкара втория си гол в мача от близка дистанция, възползвайки се от пас на Станислав Иванов.

До края България можеше да направи победата си още по-изразителна, но не се възползва от шансовете си.

Днешният успех почти сигурно класира тима на Ангел Стойков за Елитния кръг, където “лъвовете” ще имат шанс да се класират за Евро 2018 във Финландия.