България с трета поредна победа на евроквалификациите

снимка: fivb.org

Женският национален отбор на България записа трета победа в група "Д" на европейските квалификации за шампионата в Белгия и Холандия през 2015-а година.

В Баку (Азербайджан) възпитаничките на Владимир Кузюткин победиха Португалия с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) гейма.

Българският отбор е лидер в групата с 10 точки, с четири повече от домакините от Азербайджан, които играят с Гърция от 16.30 часа.

Националките нямаха никакви проблеми в мача и стигнаха до успеха само за 108 минути.

За България се отличиха Добриана Рабаджиева с 14 точки, а по 12 точки добавиха Емилия Николова и Страшимира Филипова.

Вторият турнир от квалификациите в група "Д" е от днес до 31-и май в Баку (Азербайджан) като само победителят в групата ще получи директна квота за Евро'2015.