България подчини Беларус пред срамно малко публика

Българският национален отбор постигна победа в първия си мач за 2014 година. Момчетата на Любослав Пенев подчиниха с 2:1 Беларус в приятелска среща пред празните трибуни на ст. "Васил Левски" в столицата.

Георги Миланов и Владимир Гаджев бяха точни за "лъвовете", докато Сергей Кривец реализира за Беларус минути преди края. Двубоят на националния стадион бе посетен от обидно малко привърженици на футбола.

Селекционерът на българите Любослав Пенев гласува доверие на пълния дебютант Андрей Гълъбинов, който се понрави изключително много с изявите си. Таранът на италианския Авелино оглави атаката на България, като в близост до него оперираха Тодор Неделев, Георги Миланов и капитанът Ивелин Попов. Светослав Дяков и Симеон Славчев оформиха двойка вътрешни халфове, докато близнаците Веселин и Йордан Миневи, Павел Виданов и Николай Бодуров трябваше оперират в отбрана. Владислав Стоянов застава на вратата на "лъвовете".

Още в 5' българският тим застраши за първи път пазената от Веремко врата. Йордан Минев се включи в предни позиции и стреля силно с десния крак, но не успявайки да намери очертанията.

4070624

Пет минути по-късно страхотна възможност се откри пред Андрей Гълъбинов. Дебютантът получи подаване от Георги Миланов на чиста позиция, но изстрелът с глава на нападателя бе крайно разочароващ. Няколко минути по-късно, Андрей Гълъбинов блесна с далеч по-добро отиграване. Таранът получи пас в наказателното поле на Беларус и без забавяне стреля с левия крак, но Веремко демонстрира рефлекс и спаси.

Резултатът в София бе открит след 14 минути игра. Тодор Неделев центрира от корнер в пеналтерията на беларусите, а Георги Миланов засече кълбото с левия крак. Стражът на гостите Веремко успя да реагира, но допускайки топката да премине голлинията.

4070617

Скоро след като откри резултата в срещата, Георги Миланов можеше да отбележи и за втори път след статично положение. Полузащитникът отново засече топката в наказателното поле на гостите, но този път ножичният му удар мина над напречната греда.

След 20 минути игра станахме свидетели и на най-красивото положение от началото на срещата. Андрей Гълъбинов по прекрасен начин финтира бранител на Беларус и стреля бомбено с десния крак, но намирайки горната греда на вратата. Малко след това таранът на Авелино отново блесна, извеждайки красиво Тодор Неделев зад отбраната. Халфът на Майнц отправи удар, но Веремко спаси.

4070627

Седем минути преди почивката се стигна до инфарктна ситуация пред българската врата. Нашата отбрана увисна напълно, което и позволи на Путсила да отправи удар от около метър разстояние до голлинията. Владислав Стоянов обаче излезе навременно и успя да спаси, запазвайки мрежата си суха. Три минути преди края отново стражът на Лудогорец бе над всички. Филипенко стреля с глава от близка дистанция, но Стоянов с виртуозен рефлекс изби в корнер.

4070613

Любослав Пенев извърши една промяна на полувремето на срещата. Представилият се впечатляващо Андрей Гълъбинов напусна игра, а на негово място се появи нападателят на Люцерн Димитър Рангелов.

Втората част стартира с нова колеблива изява на българската защита. Владислав Стоянов спаси нов изстрел на гостите, а при опита за добавка футболист на Беларус не успя да нанесе удар. Още на един-два пъти "лъвовете" показаха слабост в задни позиции, но за късмет момчетата на Георги Кондратиев не успяха да се възползват.

В 55' Любо Пенев извърши тройна смяна в своя състав. Симеон Славчев, Тодор Неделев и Веселин Минев напуснаха игра, а на техните места се появиха Владимир Гаджев, Станислав Манолев и Йордан Христов.

4070619

Десет минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на България. Смените на Ел Голеадор дадоха резултат, а Станислав Манолев центрира като по учебник в наказателното поле на гостите. Владимир Гаджев засече кълбото с глава и увеличи аванса на българския тим - 2:0. В 75' "лъвовете" бяха близо и до трети гол, но лошият контрол на Димитър Рангелов му изигра неприятна шега.

Три минути преди края Беларус също успя да отбележи в българската врата. Калачев и Кривец матираха родната отбрана с двойно подаване, а изстрелът на последния рикошира в тялото на Виданов, правейки топката невъзможна за Владислав Стоянов 2:1. Това бе и последното интересно събитие, случило се в срещата между двата тима тази вечер.