България остана без точка в Световна лига след първите три мача, ново разочарование за "лъвовете" (СНИМКИ)

снимка: worldleague.2016.fivb.com

Националният волейболен отбор на България загуби и третата си среща от група "С" на Световна лига, която се играе в Калининград, Русия. Момчетата на Пламен Константинов бяха надиграни от олимпийския шампион Русия с 1:3 (25:20, 18:25, 17:25, :25).

Срещата се разви по идентичен начин с първия ни мач със световния шампион Полша, когато "лъвовете" взеха, първата част, но последва сериозен спад в играта им, което доведе до поражението.

Най-лошата новина е, че в средата на втория гейм Тодор Скримов стъпи на криво при посрещане и се наложи да бъде заменен.

Така "трикольорите" останаха без точка след първите си три мача, инкасирайки загуби с 1:3, 0:3 и 1:3, съответно от Полша, Сърбия и Русия.

Сега за тях следва пътуване до Далас, САЩ, където ще се изправят срещу домакините, Австралия и отново Русия.

Първи гейм

България започна добре срещата с две поредни точки, след техничен удар на Николай Пенчев, при който блокадата на Русия докосна мрежата, а след това и Цветан Соколов завърши атака от зона едно.

"Лъвовете" загубиха водачеството си при 5:5, но със страхотен ас на Соколов и грешка от начален удар на домакините, преднината ни отново стана две точки за 8:6.

Страстите не нажежиха, след като нашият тим записа три поредни точки за 11:7. Страхотна двойна блокада на Виктор Йосифов и Николай Пенчев спря отскокливия Политаев, но секунди по-късно и българският диагонал бе уловен от руския блок.

Преднината на нашите отново бе стопен след няколко отлични изяви на либерото Алексей Вербов в защита, но все пак втората техническа пауза дойде отново с две точки аванс за нашите, след успешна атака от зона четири на Тодор Скримов.

Прекрасна единична блокада на Йосифов в центъра отново направи разлика от три точки, а страхотен сервис на Слави Гоцев кацна на линията за 19:15. Отново българският капитан бе в прегръдките на своите, слагайки точка на спора в гейма с ас за 23:18, който накара Владимир Алекно да вземе почивка. До края на първата част нашите нямаха проблем да затворят частта и след сервис аут България спечели с 25:20.

4157889

Втори гейм

Вторият гейм започна със сервис аут на Скримов и последвал ас от страна на руснаците. Грешка при посрещането даде преднина на Русия и те поведоха с точка. Сервисите на Сеганов и успешните атаки на нашите, успяха да стопят преднината до 4:6. Последва успешна атака на Русия и грешен сервис от тяхна страна. С ас, Йосифов, успя да поведе отбора ни с точка преднина. В първото техническо прекъсване, резултатът е 8:7 за България.

С успешна атака през център, руснаците взеха първата точка, но последвалият български отговор през зона 4 върна преднината ни. Сбъркан сервис на Соколов и 2 последователни руски атаки дадоха точки преднина за Русия. Играта беше забавена, заради видео повторение за сервиса на Бакун, който беше отсвирен вътре. Така резултатът стана  14:11 за руския тим. Скримов стъпи на криво при посрещане на сервис и трябваше да излезе от игра. Руснаците взеха шестнадесета точка и играта прекъсна.

Методи Ананиев влезна на мястото на Скримов, но това не доведе до успех за нашите. Руснаците поведоха с 18:13, но сгрешен сервис на Мусерски даде възмможност на Пенчев да стопи разликата. За жалост, Йосифов изкара атаката си аут, но в следващото положение, нашите успяха да се организират. Константинов вкара Лапков за сервис, при резултат 20:16 за Русия. Пенчев се опита да атакува през зона 6, но изкара топката извън игрището на противника и руснаците поведоха с 22:16. На мястото на Гоцев, Константинов пусна в игра Розалин Пенчев, който изкара сервиса си аут. С успешна блокада, руснаците успяха да вземат гейма с 25:18.

4157890

Трети гейм

Още от началото на третата част си пролича, че тимът ни има сериозни проблеми след напускането на Скримов. Проблемите в посрещане, каквито имахме в първия мач срещу Полша, се завърнаха в половината ни. Процентът на атака драстично спадна и това даде резултат. Олимпийският шампион поведе сериозно, като на първата техническа пауза имаха актив от пет точки.

При 10:5 за домакините, треньорът на България Пламен Константинов взе таймаут, опитвайки да прекъсне серията от сервиси на Мусерски.

На терена се появи и вторият разпределител на България Любомир Агонцев и успеваемостта ни в атака се завиши. Тимът ни намали изоставането си на две точки до втората техническа пауза, която дойде при 16:14 за домакините.

До края на частта обаче нашите не намериха сила за повече от това и загубиха и този гейм безславно след 25:17. За жалост нищо в полето на нашите не се получаваше, което доведе до безброй грешки, а руснаците заиграха с увереност, което си пролича в резултата.

4157887

Четвърти гейм

На мястото на Ананиев, започна Розалин Пенчев, което явно помогна на нашите, които поведоха с 2:0. Розалин успя да направи първата си точка за България и след това Алекно поиска почивка при резултат 5:2 за българите. След аут от страна на руснаците, нашите поведоха с 8:7 и взеха първото техническо прекъсване.

С ас на Бакун, Русия поведе с 10:9. Последва добра атака и още един ас, като нашите изостанаха с 12:9, след което Пламен Константинов поиска почивка. При 11:14 за България, Йосифов успя да отбележи точка с сервис, но изкара втория си аут. Второто техническо прекъсване последва след успешна атака на Русия, с резултат 16:12.

Със сервис аут, Розалин Пенчев даде четири точки преднина за руснаците, при резултат 18:14. Константинов отново вкара Лапков за сервис, който престъпи линията при изпълняването на началния удар. След успешно пускане на Агонцев, резултатът стана 16:19 за Русия.

След 20-та точка България успя да изравни резултата, но в крайна сметка не издържа на натиска и след ас на Мусерски, "сборная" спечели мача.

Преди мача

Отборът на България ще изиграе днес третата си и последна среща от група "С" в Калининград, Русия срещу тима на домакините.

В предишните си две срещи "лъвовете" допуснаха поражения с 1:3 от световния шампион Полша и 0:3 от тима на Сърбия.

Към момента "трикольорите" са на последна позиция в група "С" без нито една точка, а днешният им опонент има три в сметката си след победа над Полша. Лидер е тимът на Сърбия, който няма поражение, след като по-рано днес надделя над играчите на Стефан Антига.