България наведе Канада в Морската столица

Националите на България записаха четвърта победа във Волейболната лига на нациите, след като се наложиха над Канада с 3:0 (25:22, 25:19, 29:27) в мач от група 16, изигран в Двореца на културата и спорта във Варна.

"Кленовите листа" тръгнаха силно в двубоя, след което българският тим настигна опонента. След първото техническо прекъсване волейболистите на Стефан Антига дръпнаха за кратко, но нашите отново успяха да се доближат. Играта тръгна точка за точка, но добре организираната блокада на канадците им осигури преднина. Последва нова интрига, двата тима отново се догонваха, "лъвовете" обаче намериха точната посока и поведоха с 1:0.

Момчетата на Пламен Константинов стартираха ударно втората част, оформяйки стабилна разлика. Северноамериканците направиха опити да се върнат в игра, стопявайки до някаква степен дистанцията, но усилията им не стигнаха за повече. България продължи със стабилната игра и тя даде резултат. Така националите излязоха напред след 25:19 и 2:0 гейма.

В третия гейм "кленовите листа" се откъснаха, но "лъвовете" съумяха да я намалят. Блокаут на Валентин Братоев изравни резултата 10:10. Отборите вървяха равни и след второто техническо прекъсване, нашите волейболисти успяха да вземат инициативата в ключовите моменти и да дръпнат. Отново имаше интрига, борбата от двете страни на мрежата бе до край, убийствен сервис на Виктор Йосифов сложи край на спора за 29:27 и крайно 3:0.

Диагоналът Боян Йорданов записа страхотно представяне в решаващата част и бе в основата на успеха с 21 точки (1 блокада). Капитанът Виктор Йосифов добави 14 точки (4 блокади, 3 аса). За северноамериканския тим Греъм Виграс приключи с 16 точки (5 блокади, 6 аса).

Волейболиститие на Пламен Константинов продължават да заемат 12-та позиция в класирането с 12 точки (4 победи, 7 загуби). Канадците са седми с 18 точки (6 успеха, 5 поражения).

Утре България излиза срещу Бразилия, а Канада - срещу Франция.