България има своя волейболен рекордьор

снимка: Facebook

ЦСКА стартира ударно новия сезон във волейболната Суперлига на България, побеждавайки с 3:0 (25:19, 25:19, 25:21) Тетевен Волей в зала "Васил Симов". Играещият треньор на "армейците" Ивайло Стефанов ще запомни този мач, тъй като се превърна в най-възрастният волейболист, състезаващ се в елитна група, припомня "Спортал". Стефанов е на цели 44 години, но още продължава да води "червените" на игрището. Това е 27-и сезон в професионалния волейбол за посрещача, който е юноша на Левски.

"Aрмейците" владееха изцяло ситуацията на полето. В решителната част на първия гейм серия от сервис на Владимир Станков даде преднина на домакините, за да поведат в резултата. Станков продължи по същия начин и във втората част. Христо Цветанов и Ивайло Стефанов също направиха добри серии на начален удар, с което разликата нарасна.

В третия гейм гостите отново не успяха да се противопоставят и след малко повече от час игра ЦСКА се поздрави с първата си победа за сезона. "Червените" бяха подкрепяни и от верните си фенове, които не спряха през целия мач да пеят песните на любимия си отбор.

Венцислав Георгиев записа 15 точки при дебюта си за "армейците" (2 аса и 5 блокади). Христо Цветанов добави 10 за победителите. За Тетевен Волей Илиян Иванов завърши със 17 точки (1 ас) и стана най-резултатен в мача.