България е на финалите на Световната лига, след като Бразилия не пожали САЩ

снимка: fivb.org

Бразилия победи САЩ с 3:1 гейма в предпоследния си двубой от група А на Световната лига.

Олимпийските вицешампиони разбиха съмненията, че ще позволят на американците да спечелят срещата, за да препънат България по пътя към финалите на надпреварата и спечелиха с 25:21, 25:18, 20:25 и 28:26

Победата с 3:1 означава, че Бразилия добавя в своя актив три точки и на практика класира България на финалната шестица в Мар дел Плата независимо от развоя на двубоя между "лъвовете" и Полша вчера.

Sporta.bg припомня, че вчера България разби Полша по категоричен начин с 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) и с това събра актив от 17 точки на второто място в група.

След успеха на Бразилия над САЩ днес пък Селесао вече има 22 точки на първата позиция и заедно с момчетата на Камило Плачи ще лети за Аржентина през другата седмица.

Пълното класиране в Световната лига след изиграването на срещите вижте НА ТОЗИ ЛИНК. Всички резултати от Световната лига пък може да следите ТУК.

В препълнената зала "Мараканазиньо" в Рио де Жанейро волейболистите на Бернанрдо Резенде демострираха феърплей и не позволиха на американците да спечелят повече от гейм.

Американците дадоха всичко от себе си и водеха през по-голямата част от първия гейм, но силна серия в края позволи на "златистите" да измъкнат първата част.

В втория гейм Бразилия бе далеч по-категорична и надделя с 25:18. Американците обаче успяха да се върнат в мача в третата част. Те взеха аванс от началото на гейма и не допуснаха да бъдат застигнати за успех с 25:20.

Драмата дойде в четвъртия гейм. Американците на няколко пъти повеждаха в резултата, но Бразилия ги застигаше. В края играта вървеше точка за точка, а гостите на два пъти стигнаха дори до геймбол. Волейболистите на Бруно Резенде обаче не се отпуснаха и в крайна сметка спечелиха с 28:26.

Най-резултатен за домакините бе Рикардо Лукарели, който реализира 17 точки. Уолъс де Соуса и Лукас Сааткамп добавиха по 16, а Едер Карбонера добави 10.

За "янките" 17 точки реализира капитанът Матю Андерсън, а с по 10 се отчетоха Дейвид Лий и Максуел Холт.

Довечера от 21 часа България излиза във втория си мач срещу Полша, а на финалите на Световната лига "лъвовете" ще са с в една група домакина Аржентина и Италия.