Българите в Амкар смазаха Волга

снимка: Guliver/Getty Images

Тримата български футболисти Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев бяха с основна заслуга за победата на Амкар с 5:1 над гостуващия ФК Волга в мача от 20-ия кръг на руското футболно първенство.

Георги Пеев направи 2:1 в 37-ата минута с деветия си гол за сезона, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Ариел Борисюк срещу Сираков. Георгиев пък асистира за следващите две попадения за тима от Перм.

Той центрира от ляво и нигериецът Фегор Огуде с глава направи 3:1 в 79-ата минута. Две минути преди края след ново добро подаване на Георгиев на границата на малкото наказателно поле Максим Канунников изпревари вратаря на съперника Сергей Парейко и с глава вкара за 4:1.

Георгиев, който игра цял мач, получи жълт картон в 77-ата минута, а в последните минути Пеев и Сираков бяха заменени. Амкар е шести в класирането с 33 точки. Лидер е Зенит с 41 точки.