Българите със силни изяви в баскетболните първенства на Европа

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, победи гостуващия Джоджо Теси със 75:70 точки в среща от 17-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Иванов отново бе сред най-добрите на терена като игра 27 минути направи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 10 борби, а освен това добави 3 асистенции и 1 отнета топка. Авелино е на девето място в класирането с 8 победи и 9 загуби.

В Испания Естудиантес, с Деян Иванов, победи в 17-ия кръг Сан Себастиан със 72:61 точки. Естудиантес има 4 успеха и 13 поражения и заема предпоследното място в класирането. Иванов беше резерва и за 22 минути се отчете с 8 точки, 6 борби и 1 отнета топка.

Шарлевил, с Екатерина Димитрова, отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция. Тимът на българката игра с Монпелие, но отстъпи с резултат 69:77 точки. Димитрова бе титуляр, игра 27 минути и завърши с 3 точки, 2 борби, 2 асистенция и 1 отнета топка.

В женското първенство на Германия три българки играха в 14-ия кръг. Бамберг, с Радослава Бъчварова в състава си, победи като гост на Оснабрюк със 79:73 точки. Бъчварова игра 28 минути като титуляр и се отличи със 17 точки, 3 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки. Бамберг е на последно място в класирането с 3 победи и 11 загуби.

Вера Перостийска игра 20 минути за друг германския тим - Васербург, който победи Кемниц с 83:55 точки. Българката завърши с 5 точки, 4 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Васербург е начело в подреждането с 13 успеха и 1 поражение.

В друг мач от кръга Ньордлинген, с Димана Макариева в състава си, победи гостуващия Оберхаузен със 79:68 точки. Българката се отличи с 4 точки и 1 борба за 14 минути като резерва. Нордлинген е на осмо място в подреждането с 6 победи и 8 загуби.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе победи гостуващия Виченца с 58:53 точки в 14-ия кръг. Българката Роксана Йорданова игра 40 минути за домакините и завърши с 5 точки, 8 борби и 1 асистенция и 4 отнети топки, информира БТА.