Блестящ Краси Анев извоюва сребро на Европейското по биатлон

Страхотният Красимир Анев извоюва сребърен медал за България! Биатлонистът ни остана на втората позиция в индивидуалния старт на 20 километра при мъжете от Европейското първенство за мъже и жени в Душники Здуй, Полша.

Българинът водеше почти през цялото състезание, като не допусна грешки в стрелбата си.

Снимка 275162

Анев остана обаче на 11,4 секунди от шампиона Александър Логинов от Русия, финиширал с време от 49.54,3 минути. Силно състезание направи Димитър Герджиков. С два пропуска на огневия рубеж и изоставане от 3.50,5 минути от победителя Гердижов се класира на 24-о място.

Владимир Илиев е 29-ти, Антон Синапов е 59-ти, Михаил Клечеров 65-ти, а Димитър Парталов 95-ти. Състезанието завършиха 114 биатлонисти.