Благо и Пеев разнищиха Кубан на Ивелин Попов

снимка: Guliver/Getty Images

В среща от 9-тия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Кубан /Краснодар/ загуби на собствен терен от Амкар /Перм/ с 0:3, като на терена имаше и четирима български футболисти, които вкараха 2 гола за победата на отбора от град Перм.

В отбора на Кубан през всичките 90 минути игра капитанът и нападател на българския национален отбор Ивелин Попов. В отбора на Амкар като титуляри започнаха защитникът Петър Занев и полузащитниците Благой Георгиев и Георги Пеев.

Още в 8-та минута Георги Пеев с красив пас с пета изведе Благой Георгиев в чиста позиция и бившият български национал Благой Георгиев с точен удар откри резултата - 1:0 за Амкар. В 14-та минута с гол на Мартин Якубко отборът на Амкар поведе с 2:0, а в 16-та минута в полза на гостите бе отсъдена дузпа. От бялата точка Георги Пеев уверено реализира и резултатът стна 3:0, при който завърши и мачът.

Петър Занев и Благой Георгиев играха през всичките 90 минути, а героят на мача Георги Пеев бе сменен в 77-та минута от холандеца Джанлука Нийхолт.

След днешната победа Амкар е на 7-мо място във временното класиране на футболното първенство на Русия с актив от 13 точки, а Кубан е на 11-то място с 10 точки. Лидер е Спартак /Москва/ с 20 точки, следван от ЦСКА /Москва/ - също 20 точки. В днешното московско дерби на руското първенство Спартак победи ЦСКА с 3:0.