Бижу и съдия спасиха тромав Левски срещу слабака Локо (Пд)

Бавен, безидеен и стъписан Левски победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

Срещата започна с превъзходство на сините, което обаче не бе достатъчно убедително. Домаканите отново изпитваха немощ в атака, а в сащото време Локомотив злагаше на контраатаки. Все пак Жорди Гомес вкара чудесен гол от фаул в 38-ата минута. Възпитаникът на легендарната школа на Барса "Ла Масия" препарира вратаря Диао с техничен удар, който не се среща често по родните терени. Това попадение се оказа спасително за яловия "син" тим.

В края на първата част Иван Горанов бе изгонен от Николай Йорданов, след като фаулира Димо Бакалов, който се откъсваше сам срещу Божидар Митре и Левски игра 50 минути с човек по-малко

В 56-ата минута Буш направи страхотен пропуск сам срещу вратаря, когато стреля слабо в него. Осем минути по-късно Обертан изведе Кабрал сам срещу Мори Диао, но холандецът бе спрян от стража на гостите. 72-ата минута пак румънецът се размина с гола, след като майсторски прехвърли вратаря на Локомотив, но коженото кълбо тупна на сантиметри от лявата греда.

Последните минути бяха сравнително позиционни. Левски залагаше на сигурно и предпочете да запази резултата и да вземе трите точки, а Локомомотив Пловдив не успя да намери игрови аргументи, за да преодолее сините. В самия край на мача не отсъдена чиста дузпа за гостите за игра с ръка в наказателното поле на Левски.

В продължението на мача гостите поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Левски. Такава обаче не бе отсъдена, въпреки че футболист на Левски спря удар към вратата с лявата си ръка!

Срещата бе дебютна за новия старши-треньор на Локо Пд Бруно Акрапович.