Битката за волей трона стартира в Пазарджик

В днешния ден, 15 април стартира битката за титлата в Суперлигата при мъжете, пише bgvolleyball.com. Във финалния спор един срещу друг се изправят Хебър (Пазарджкик) и Нефтохимик 2010 (Бургас). Във финалния плейоф се играе до три победи от пет мача. Отборът на Хебър е домакин в първите срещи, а двубоите са днес и утре (15 и 16 април) от 18:30 ч. в зала „Васил Левски“.  Реваншите са на 22 и 23 април (понеделник и вторник) в бургаската зала „Младост“. Ако се стигне до пети решителен двубой, той е насрочен за 26 април.

Волейболистите на Хебър, водени от Атанас Петров отбелязват много силно и стабилно присъствие в шампионата, като завършиха на първо място в редовния сезон на Суперлигата. През януари Хебър триумфира с Купата на България и отбеляза вече един златен връх.  На финала в надпреварата, пред собствена публика, хебърци надиграха Нефтохимик с 3:2 гейма и спечелиха първи исторически трофей в клубната си история. Сега тимът на Пазарджик е устремен към нов успех и за титлата, като целта на клуб и фенове е  постигането на златен дубъл през този сезон.

Волейболистите на Нефтохимик 2010, водени от Николай Желязков са актуалният шампион на България и излизат за защита на своята титла в Суперлигата. Бургазлии отбелязаха неравномерен сезон в родното първенство с колебливо и не дотам успешно представяне през първата част и силни изяви и градация през втората част. Това им донесе трето място в редовния сезон. На полуфиналите шампионите продължиха възходящата си линия и  отстраниха втория в класирането – ЦСКА. След неуспеха за Купата на България сега Нефтохимик е изпълнен с желание за реванш и себедоказване, като ще се бори за спечелване на шампионската титла.

Финалният плейоф ще е повторение на битката за Купата на България противопоставя двата най-добри тима у нас. Съперниците отбелязаха равенство в редовния сезон на Суперлигата, като Хебър победи Нефтохимик с 3:0 у дома през първия полусезон, а шампионите надиграха пазарджиклии с 3:1 в своята зала през втората част на шампионата.

Сега предстоят нови сблъсъци, този път за златото. Очаква се поредна порция оспорвани и равностойни двубои, а най-вероятно спорът за титлата може да стигне до пети решителен двубой. Всички мачове са телевизионни и ще бъдат предавани пряко в каналите на Diema XTRA.