"Бистришките тигри" се зъбиха 52 минути в Разград

Лудогорец отново води с 4 точки на ЦСКА-София, след като победи с 3:0 аутсайдера в Първа лига Витоша (Бистрица) под проливния дъжд в Разград. Треньорът на домакините Димитър Димитров бе сменил 9 от своите играчи за разлика от загубата с 1:2 от Истанбул Башакшехир. Ренан, Сисиньо, Моци, Натанаел, Пластун, Горалски, Анисе, Марселиньо и Джоди Лукоки бяха извън състава. Дебют в Първа лига за „орлите“ записа бразилският защитник Рафаел Форстър.

Логично разградчани държаха много повече топката и стигнаха до първото си положение в 8-ата минута. Тогава Кишада по някакъв начин добута топката до Кешерю, който обаче не успя да намери целта. Десетина минути след това комбинацията се повтори, само че този път румънецът стреля слабо. В 34-ата минута Кишада направи добър пробив и стреля, но в аут. Секунди по-късно бразилецът отново би, но пак неточно. В 41-ата минута Лудогорец стигна до гол. Кешерю вкара с глава, но бе вдигната засада. Последва тупалка на Мисиджан, избита от Михаил Иванов. При добавката Кишада стреля слабо право във вратаря.

Логичното се случи в 52-ата минута. Тогава Мисиджан бе изведен от ляво и подаде към Кишада. Той стреля, Михаил Иванов изби, бразилецът шутира, но кълбото някак си попадна в Кешерю, който отблизо не сбърка с десния крак – 1:0. Секунди след това Саша бе задържан с двете ръце в наказателното поле от Николай Христозов. Странно обаче реферът Владимир Вълков не посочи бялата точка. В 63-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Втори жълт картон получи резервата Даниел Кутев, който влезе грубо в краката на Георги Терзиев. Веднага след това Мисиджан уби интригата в срещата след удар с десния крак. Топката стигна до него малко случайно след игра с глава на Кешерю. В 68-ата минута Кампаняро с отличен удар от 20 метра оформи класиката за „орлите“. Той получи красив пас с пета на Кешерю. В продължението на срещата Лукас Саша можеше да вкара втори гол, но не уцели вратата.