БГ Лион с нова победа във Франция

снимка: asulvolley.com

АСЮЛ Волей (Лион) с четирима българи в състава си записа победа във френското волейболно първенство.

В среща от четвъртия кръг Лион надигра като гост Рен с 3:2 (25:17, 20:25, 21:25, 25:17, 15:8). Мениджърът на българския национален отбор Владимир Николов беше титуляр за победителите и реализира 13 точки.

Друг българин Божидар Славев записа 15 точки, а либерото на националния отбор на България - Теодор Салпаров, също беше сред стартовите седем за АСЮЛ Волей. Четвъртият българския волейболист на АСЮЛ Христо Тодоров влезе като резерва.

В състава на Рен игра българинът Методи Ананиев и завърши с 6 точки. Лион заема девето място в Лига А с актив от 6 точки, докато Рен има 8 точки на четвъртата позиция. Шампионът на страната Тур записа загуба като гост на Бове с 2:3 (25:23, 25:18, 19:25, 23:25, 12:15).

В четвъртък Тур гостува на Марек Юнион Ивкони в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. В шампионата на Италия младежкият национал Жани Желязков дебютира за състава на Равена.

Българинът влезе като резерва при загубата на отбора с 0:3 (18:25, 19:25, 26:28) като гост на Каза (Модена) в първия кръг на Серия А1, съобщава БТА.

Sporta.bg припомня, че в румънското първенство воденият от старши треньора Мартин Стоев отбор на Томис (Констанца) победи с 3:0 (25:17, 25:11, 25:21) у дома новака в елита Аркада (Галац). В състава от Констанца играха българите Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов.