Бг дербито в Кипър с голове на Филипов и Крачунов

Българските футболисти Филип Филипов и Пламен Крачунов се разписаха при победата на Етникос Ахна с 3:1 над гостуващия Ермис в среща от 18-ия кръг на кипърската първа дивизия.

Филипов откри резултата в 49-ата минута с втория си гол за сезона. След негов удар топката се отклони от Емилио Селая и влетя в мрежата на гостите, но попадението беше присъдено на българина.

Крачунов реализира за първи път през сезона в 75-ата минута, за да направи резултата класически. Той беше най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и вкара отблизо след центриране от фаул на Едуардо Пинсели.

Цял мач за домакините игра централният бранител Борислав Стойчев. За гостите пък 90 минути записа друг българин Йордан Христов.

С успеха Етникос се изкачи на осмото място с 21 точки. Ермис е шести с 25 точки. Лидер е АПОЕЛ Никозия с 43 точки.