БФС се усъмни в мача Пирин (ГД) - Локомотив (Сф)

Комисията по феърплей на БФС в петък е разглеждала в детайли мача от 34-ия кръг на А група между Пирин (Гоце Делчев) и Локомотив (София), завършил при резултат 1:2.

В комисията са обсъждали големия брой жълти картони, които са показани на отбора на домакините и са се фокусирали върху отстраняването на Любомир Витанов 11 минути след началото на второто полувреме, научи БТА.

Срещата предизвика внимание в дните преди провеждането й, след като се оказа, че хора от ръководството на столичния отбор са били на гости на градоначалника на Гоце Делчев Владимир Москов. Самият мач започна с гол на домакините, които обаче до 66 минута получиха 6 жълти картона и 1 червен, което прави почти 70 процента от отбора с наказателни картони.

Комисията се е фокусирала върху представянето на съдията Станислав Ставров от Велико Търново, но явно той не е бил предложен на Съдийската комисия за наказание, защото е включен в наряда и за предстоящия 35-и кръг.

омакините имат претенции, че победното попадение за гостите е станало след фаул в атака, който е подминат от Ставров. Реферът, който е родом от Враца, ще бъде съдия зад вратата на дербито Литекс- Лудогорец.