Бъфало шокира Сан Хосе, 5-ти пореден успех за Финикс

Нападателят Коди Ходжсън се разписа при четвъртия опит при дузпите и донесе успеха на последния в Атлантическата дивизия отбор на Бъфало Сейбърс с 5:4 след дузпи над силния отбор на Сан Хосе.

Домакините поведоха с 3:1 в началото на втората третина, като крилото Тайлър Инис се нуждаеше само от 15 секунди за втория гол и още 80 за третия. Но още до края на частта Тайлър Кенеди и новобранецът Томаш Хертъл изравниха.

В третата част двата състава си размениха по още един гол, за да се стигне до дузпите. Въпреки това, победата е едва трета за Сейбърс от началото на сезона, като те остават на последно място в своята дивизия със 7 точки.

Финикс Кайотис отново стигна до победата след изпълнение на дузпи, като този път те се наложиха с 3:2 над финалиста от 2012-а година за титлата Ванкувър. Центърът им Антоан Вермет се разписа при шестите дузпи и те регистрираха пета поредна победа, както и 12-а среща от последните 13, в които взимат точки.

Победата изравни Финикс със Сан Хосе Шаркс, като двата отбора си поделят 2-ата позиция в Тихоокеанската динвизия с 24 точки.

Сейнт Луис Блус също постигна успех след изпълненеи на дузпи- 3:2 над Монреал, а гостите от града на блуса вече имат 20 точки и се нареждат на 4-о място в Централната дивизия, на 4 от лидера Колорадо.

Ти Джей Оши вкара решителната дузпа, а вратарят Ярослав Халак не допусна нито едно попадение при ударите след редовното време. Иначе в мача той отрази 25 удара към мрежата си. Алекс Овечкин вкара два гола за Вашингтон - и двата при числено превъзходство, за крайното 6:2 над Ню Йорк Айлендърс.

Никлас Бекстрьом пък се отличи с три асистенции за третата поредна победа на столичани, които са 2-и в Метрополитън-дивизията. Защитникът Ерик Карлсон пък също вкара два гола за Отава, а крилото Кларк Макартър добави гол+пас.

Сенатърс отнесоха с 4:1 Калъмбъс в мач на средняшките отбори в Източната конференция, посочва БТА.