Безумен рефер бе най-добър за Барса срещу Реал

Съдийство, каквото и у нас рядко се среща, беляза Ел Класико. Барселона изтръгна незаслужено реми у дома срещу Реал - 2:2, а реферът беше най-добрият играч на каталунците и буквално им подари точка.

Барса поведе в 10-ата минута, след като Суарес засече топката от воле. В 15-ата обаче Роналдо вкара на празна врата и материализира страхотна акция на мадридчани.

В края на първата част Серхи Роберто получи директен червен картон и остави домакините с човек по-малко. Роналдо пък не успя да продължи през втората част заради контузия и бе заменен от Асенсио.

През втората част Реал бе порязан по скандален начин. Тимът на Зидан инкасира нечестен гол, вкаран от Меси. Той получи топката от Суарес, но съдията секунди преди това не отсъди кристален фаул на уругваеца, който дори трябваше да получи задължителен картон за нарушението. Вместо това обаче Барселона поведе с 2:1. После Реал натисна яко и стигна до 2:2. Асенсио подаде майсторски към Бейл и той със супер удар с левачката опъна мрежата зад Тер Стеген.

В края на срещата Реал пак бе тотално ощетен и със сигурност може да се каже, че реферът им отне победата. Марсело нахлу на скорост в наказателното поле и бе откровено изритан. Вместо да даде явната дузпа, то арбитърът показа играта да продължи. С това той си навлече гнева на звездите на Реал, но в крайна сметка не промени скандалното си решение.

Така шампионът Барса измъкна равен, благодарение на рефера и се спаси от болезнена загуба от кръвния си враг. Босовете на Барса и реал изгледаха Ел Класико един до друг в ложите.