Безсрамно слаб Лудогорец изхвърча от Шампионска лига (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

Изключителна катастрофа претърпя кампанията на Лудогорец в Шампионска лига този сезон, след като под ръководството на Бруно Рибейро тимът допусна поражение с 1:2 от Милсами и по крайно шокиращ начин приключва участието си в евротурнирите.

Още по-нелепа изглежда загубата на фона на факта, че от 72-ата минута „орлите“ играха с човек повече на терена, но изглеждаха безидейни и недостатъчно организирани, за да се противопоставят на скромния си съперник.

Първото полувреме бе изиграно силно от българския шампион и заслужено в 27-ата минута Вандерсон откри резултата след асистенция на Марселиньо. Секунди по-късно обаче защитата на „орлите“ се пропука и при първата си по-опасна акция Милсами изравни чрез удар с глава на Георге Андроник, при който Владислав Стоянов се намеси несериозно.

След почивката обаче Лудогорец бе блокиран и залагаше предимно на центрирания, които единствено служеха за доказателство, че тимът няма облик и не прилича на евробоеца от миналия сезон.

В 72-ата минута Андрей Кожухари напусна игра с втори жълт картон, но на терена нищо не се промени. В 82-ата Марселиньо бе повален в наказателното поле, но съдията от Норвегия не отсъди дузпа – в 89-ата пък след скоростна контраатака Петру Рацу се разписа след центриране отляво за 2:1.

Така трагичната традиция на българските отбори в евротурнирите след поражение в първия мач се спази – Лудогорец също не можа да преодолее съперник при такива обстоятелства. Бруно Рибейро записа трета поредна загуба начело на тима, а сезонът вече е провален още на този етап от кампанията.

Вандерсон отправи първия удар по посока на противниковата врата в 4-ата минута леко вдясно в наказателното поле, без да намери очертанията. В първите мигове "орлите" владееха повече топката и опитваха да поддържат високо темпо и да бъдат агресивни в полето на съперника си.

Най-вече по лявото крило Лудогорец опитваше да създава напрежение в пеналтерията на противника, но в първия четвърт час правеше впечатление, че Милсами успява да противодейства на българския шампион и не се стигаше до удари.

Върджил Мисиджан направи хубав рейд по дясното крило и между няколко футболисти си проправи път, но също не можа да шутира, като вратарят на домакините му отне топката. В 16-ата минута холандецът вече оправи изстрел, но от крайно малък ъгъл отдясно прати кълбото от външната страна на мрежата, като имаше три опции за подаване.

В 18-ата минута се стигна до най-изгодния шанс за Лудогорец, след като Кишада центрира отлично от ляво на далечната греда, където Марселиньо бе оставен непокрит. Той обаче не можа да нанесе особено качествен удар с глава и вратарят изби в корнер.

В 24-ата минута Кишада отново предизвика стража на Милсами Мицу да се намесва, макар и само за да улови шут на бразилеца.

В 27-ата минута Кишада спомогна за изработването на гола, след като си освободи пространство на десния ъгъл на наказателното поле и прецизно намери Марселиньо успоредно на границата на пеналтерията. Плеймейкърът с поемането излезе очи в очи с вратаря, но вместо да стреля, хитро подаде вляво за Вандерсон, елиминирайки вратаря. Така Вандерсон на празна врата от няколко метра без проблеми с безпощаден шут даде аванс на Лудогорец - 0:1.

Веднага след подновяването на играта обаче защитата на "орлите" се пропука необяснимо - след пробив по лявото крило в наказателното поле Буд отправи удар, който Владо Стоянов изби, но право в тялото на Кожухаров. Той с глава стреля в обратния ъгъл на вратаря, който пък допусна кълбото зад гърба си заради недостатъчно пъргава намеса - 1:1.

Лудогорец изпусна отлична възможност в 36-ата минута да си върне преднината, след като Жуниор Кишада с фамозен финт и пробив през центъра създаде суматоха в половината на Милсами. Последва добро подаване към Вандерсон, но той от десетина метра не можа да преодолее Мицу. Вратарят нямаше нужда да се намесва след изпълнението на корнера, защото двата шута на Мисиджан бяха блокирани.

Това се оказа последният шанс за Лудогорец да поведе отново преди края на полувремето. Втората част също започна с по-активни действия на гостите, които пробваха този път с далечни удари да притесняват Мицу, но стражът се справяше с предизвикателствата.

Лудогорец все по-често започваше да залага на изсипани топки към 60-ата минута, но те не водеха до нищо опасно, а в наказателното поле на Милсами обикновено нямаше никакви пространства. Контраатаките на домакините бяха епизодични, но винаги създаваха проблеми за бранителите на "орлите".

В 72-ата минута Лудогорец получи предимство, след като голмайсторът на домакините Андрей Кожухари бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Марселиньо. След този ключов момент обаче положението на терена не се промени - домакините накъсваха играта и рядко се отдалечаваха от наказателното си поле, а Лудогорец разчиташе отново на центрирания.

В 82-ата Марселиньо бе повален безкомпромисно в наказателното поле от Патраш, но съдията от Норвегия Свен Едвартсен необяснимо не посочи бялата точка. Малко по-късно първо Чунчуков, а после и Марселиньо не можаха да засекат плътно центриране на Мисиджан.

В 89-ата минута Петру Рацу засече центриране отляво след скоростна контраатака на Милсами и осигури успеха на молдовците - 2:1 и шок за Лудогорец.