Безобразен Арсенал оцеля срещу Уигън и е на финал

Слабата форма на Арсенал продължи с пълна сила, но все пак отборът се добра до продължения след 1:1 срещу Уигън в редовното време, и в крайна сметка "артилеристите" се класираха за финала на ФА къп след общ резултат 5:3 след изпълнение на дузпи.

Редовното време можеше да приключи с победа за шампионите в турнира, след като от дузпа Гомес даде аванс на своите в 63', но в 84' Мертезакер успя да се възползва от грешка на защитата и изравни.

В продълженията Арсенал имаше 3 чисти шанса да стигне до победата, но Саного и Чембърлейн не успяха да се възползват. Така се стигна до дузпи, в които Фабиански спаси 2 изпълнения и класира своите.

Във финала Арсенал ще спори с победителя от срещата Хъл Сити – Шефил Юнайтед, като последната среща от турнира също ще се изиграе на „Уембли“, но през май. Уигън пък не успя да продължи приказката си, след като през миналия сезон стигна до трофея, а през тази година можеха да стигнат до втори пореден финал.

Арсенал можеше да почне ударно двубоя, след като Окслейд-Чембърлейн намери отлично Яя Саного в наказателното поле, но Скот Карсън парира брилянтно удара на нападателя с глава от близко разстояние.

4079514

След силното начало в бързо темпо за Арсенал, възпитаниците на Уве Рьослер успяха да отговорят с по-твърда игра и държаха умело „артилеристите“ далеч от своята врата. Чембърлейн беше най-активен в предни позиции, но Подолски и Саного не успяваха да му помогнат.

„Латикс“ залагаха основно на контраатаки, но Жорди Гомес, МакЕкран и МакАртур не успяваха бързо да обработят топката. До края на полувремето пред Арсенал все пак имаше още един шанс, но Саного пропиля и него след нова отлична намеса на вратаря.

През втората част слабата и апатична игра на „артилеристите“ продължи и положения в двубоя липсваха. В 66'обаче се стигна до най-динамичния момент в срещата.

4079518

Монреал беше фаулиран в половината на Уигън, но сигнал не последва. В следващата атака МакМанамън беше съборен в наказателното поле от Мертезакер и последва дузпа. Нейното изпълнение се забави около 3-4 минути, заради контузията на Монреал. В крайна сметка, в 62' Гомес беше точен и даде надежда на действащия шампион в турнира.

Венгер побърза да вкара Оливие Жиру в двубоя, но и той не освежи играта на своя тим. В следващите 15 минути Арсенал атакуваше, но без особен резултат.

4079513

Това се промени в 79', но Саня уцели гредата зад Карсън. Минута по-късно отново вратарят успя да се намеси брилянтно след удар на Гибс, което доведе до корнер за лондончани. Последва центриране към далечната греда, а топката беше пратена в малкото наказателно поле. Там Мертезакер беше останал непокрит и успя да отбележи – 1:1.

До края на редовното време Арсенал имаше още два отлични шанса да стигне до успеха, но те бяха пропилени от Мертезакер и Жиру – продължения.

4079519

В първите 15 минути Уигън прие играта в своята половина и това можеше да изиграе лоша шега на шампионите. В 95' Саного се размина на сантиметри с гола след подаване на Рамзи, а само две минути по-късно отново той стреля силно, но Карсън се отчете с поредната си страхотна намеса.

Във второто продължение Чембърлейн нацели греда за Арсенал, докато Пауъл и МакЕкран се разминаха с попадение за Уигън - дузпи.

Фабиански спаси удари на Коудуел и Морисън, докато за Арсенал всички изпълнители (Артета, Калстрьом, Жиру, Касорла) бяха точни - 4:2 след дузпите и "артилеристите" ще играят финал.