Бездушен Левски едва се класира за Лига Европа! Рулетка с дузпи реши битката с Верея

снимка: БГНЕС

Левски е последният участник в Лига Европа от България! "Сините" си осигуриха мястото в евротурнирите, след като спечелиха баража с Верея след дузпи с 10:9 (1:1 в редовното време).

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите ТУК.

На "Герена" футболът бе последното нещо, което си заслужаваше гледането. Първо феновете отказаха да гледат мача и заеха местата на трибуните чак след 15-ата минута. Последва канонада от кенове бира и монети, което бе на крачка от това да прекрати мача.

Голът на Божидар Краев в края на първото полувреме обаче успокои страстите, но само за малко. Псувни към БФС и скандирания "оставка", съпътстваха целия двубой.

В края на мача Иван Бандаловски успя да изравни и прати мача в продължения. Там никой не успя да вкара. Стигна се и до дузпи.

При изпълнението на 11-метровите наказателни удари, Верея се оказа психически неподготвен. Левски пропусна цели 2 дузпи от първите 5, което даде два страхотни шанса на старозагорци да сложат карай на спора. Те обаче не успяха.