Без успех за италианските отбори в Лига Европа (ВИДЕО)

Италианските отбори може да запишат изключително сериозно отстъпление в европейските клубни турнири спрямо фанстастичното си представяне миналия сезон. След като Рома отстъпи с 0:2 на Реал Мадрид и почти сигурно ще отпадне от 1/8-финалите в Шампионска лига, а Ювентус трябва да мери сили с колоса Байерн на толкова ранен етап, то и в Лига Европа резултатите не са обнадеждаващи.

Жребият не бе благосклонен към представителите на Апенините и във втория по сила турнир, като от това пострадаха Фиорентина и Наполи. Лацио ще изиграе гостуването си на Галатасарай в по-късната сесия от мачове на 1/16-финалите, но на „орлите“ се възлагат най-малко надежди, предвид по-неубедителното им представяне този сезон.

Фиорентина се спаси от домакинско поражение и все пак стигна до равенство 1:1 в едно от дербитата на кръга – срещу Тотнъм на стадион „Артемио Франки“. Вторият в английската Висша лига поведе в 37-ата минута с гол от дузпа на Насер Шадли, но третият в Серия А стигна до изравняване в 59-ата чрез Федерико Бернандески.

All Goals HD - Fiorentina 1-1 Tottenham - 18-02...by mundoespn

Предимството обаче остава за шпорите преди реванша на „Уайт Харт Лейн“. Фиорентина и Наполи играха полуфинал в Лига Европа миналия сезон, но сега и „партенопеите“ удариха ръчната спирачка в оспорвания дуел с Виляреал.

„Жълтата подводница“ победи с 1:0 на своя стадион с гол на Денис Суарес в 82-ата минута, с което увеличи шансовете си да продължи в следващата фаза. Наполи пък отново игра с експериментален състав, както беше и в турнира за Купата на Италия, за да подскаже, че този сезон се концентрира единствено върху битката за титлата в Серия А.

All Goals HD - Villarreal 1-0 Napoli - 18-02-2016by FranceCup3