Без прошка за Севиля срещу "дюшекчиите"

Атлетико (Мадрид) разпиля Севиля с разгромното 4:0 в един от последните мачове от програмата на 13-ия кръг в Примера дивисион.

Почти пълният „Висенте Калдерон" избухна в овации още в 22-ата минута, когато перлата на „дюшекчиите" Фалкао откри резултата от дузпа, а в 40-ата отново имаше поводи за радост по трибуните. Тогава Арда Тюран центрира успоредно на голлинията, а Спахич засече топката в собствената си мрежа - 2:0.

Коке оформи класическото измерение на резултата секунди преди края на първото полувреме, а Миранда реализира гол в 92-ата минута, за да фиксира крайното 4:0.

Изразителният успех позволи на Атлетико да се залепи за лидера Барселона в класирането, но каталунците тепърва ще изиграят тежкото си гостуване на Леванте. Иначе „дюшекчиите" имат 34 точки и със сигурност ще останат съперник номер 1 на Барса и след този кръг, тъй като най-много да изостанат на 3 пункта от водачите след края на 13-ия рунд.

Севиля продължава с неубедителните си игри в Ла Лига до момента и заема 10-та позиция с 18 точки - толкова е активът на Валядолид и Валенсия, като и Сарагоса може да се изравни с тази групичка, ако победи Селта в понеделник.

Гостите от Севиля приключиха злощастното си гостуване на Атлетико с 9-ма души, а първият червен картон беше инкасиран още в 22-ата минута и отиде на сметката на бранителя Фацио.

Малко изненадващо беше изгонването на резервата Хосе Мануел Луна в 80-ата минута, тъй като доводите на главния рефер Иглесиас Виянуева бяха единствено „протест за отсъждане на пряк свободен удар". Така играчът на Севиля получи червен картон, въпреки че стоеше на скамейката.

В 82-ата минута пък напрежението в лагера на андалусците ескалира още повече, което доведе до изгонването на Ракитич. Той получи втори жълт картон за неспортсменско нарушение срещу Тиаго, с което допълнително закопа съотборниците си.

Фацио направи дузпа в 20-ата минута срещу Фалкао, който се откъсваше сам срещу вратаря Палоп и реферът отсъди наказателен удар, а също така показа червен картон на италианския играч на Севиля.

„Ел Тигре" беше безпогрешен от бялата точка и прекати головата си суша с екипа на Атлетико. Това беше гол номер 14 за колумбийското острие в 13 мача от Примера дивисион, но той не се беше разписвал в последните 3 кръга.

Фалкао бе в основата и на второто попадение, след като подхвана пробив през центъра и подаде хитро вдясно в наказателното поле за Арда Тюран. Последва центриране успоредно на голлинията, а Спахич с плонжа си не можа да изчисти топката и вместо това я засече в собствената си мрежа - 2:0.

В 44-ата минута Диего Коща създаде ново голово положение, след като преодоля Спахич и предостави на тепсия топката пред вратата за непокрития Коке, който нямаше проблеми да простреля Палоп отблизо за 3:0.

В 92-ата минута беше фиксиран и крайният резултат в срещата, като Тюран ознаменува добрата си игра с нова асистенция, възползвайки се от неубедителна намеса на Палоп. Последва подаване към непокрития Миранда, за когото не бе проблем да оформи крайното 4:0.