Без победител в дербито под тепетата

снимка: botevplovdiv.bg

Пловдивското дерби между Ботев и Локомотив остана без победител, след като най-големите градски съперници от града под тепетата завършиха при резултат 1:1. Александър Колев откри за "канарчетата" в края на първата част, а три минути след подновяването на играта Зоран Балдовалиев изравни.

Със разделените точки Ботев събра актив от 3 пункта, а за "смърфовете" това е първа точка от началото на сезона.

През първите 15 минути от срещата на терена доминираше отборът на домакините, който на няколко пъти организираше добри атаки от дясно чрез Филип Филипов и Мариян Огнянов, но без успех.  "Смърфовете" от своя страна трудно "пробиваха" защитата на противника и не успяха да организират нищо интересно пред вратата на Валентин Галев.

Нямаше как дербито на Пловдив да премине без скандали и в 19-тата минута се стигна до първо по-сериозно спречкване. Мартин Камбуров бе фаулиран от Дниел Златков, след което двамата се спречкаха, а това доведе и до разправия между двата тима в крайна сметка главният съдия Георги Кабаков показа по един жълт картон на двамата.

Минута по-късно добра атака в "жълто-черно" премина през Мариян Огнянов, който не успя да си освободи място за изстрел и затова комбинира със свободния Александър Колев, но шутът на тарана бе спасен от Ясин ел Харуби.

В добавеното от съдията време на първата част Ботев излезе напред в резултата. Алекс Колев се измъкна добре от защитата на противника от ляво и от малък ъгъл матира стража на Локо за 1:0.

Втората част започна по-добре за "смърфовете", които след само 3 минути игра изравниха. На почивката на терена се появи Зоран Балдовалиев, който направи двойно с Мартин Камбуров и с удар от границата на наказателното поле направи резултата 1:1.

Нов сблъсък между футболисти на двата отбора в 65-тата минута донесе отново картони с жълт цвят. Голмайсторът на "жълто-черните" Колев се сблъска със стража на "железничарите", след което двамата си размениха реплики и бяха разтървани от Мариян Огнянов и Александър Тунчев.

Двата клуба се намират на последните две позиции във временното класиране, след като "канарчетата" направиха 1:1 с Левски в първия кръг, а след това загубиха с разгромното 6:0 от Монтана, което доведе до промени в треньорския щаб на тима.

Противниците им все още нямат спечелена точка, след като претърпяха две поражения - 3:0 на старта от Славия и 1:2 от Берое седмица по-късно.

Градските съперници са изиграли до сега 98 мача по между си и тъй като "жълто-черните" постигнаха четири поредни победи, те вече имат аванс с 36 победи срещу 35 за "железничарите". Последната победа на Локомотив на терена на Ботев е от 22 април 2010 година - 3:0.

Новият треньор на домакините Ермин Шиляк избра да стартира с Валентин Галев, Филип Филипов, Пламен Николов, Даниел Златков, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, капитана Мариян Огнянов, Даниел Генов, Нико Варела и Александър Колев.

Христо Колев ще заложи на Ясин ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Христо Стамов, Георги Вълчев, Оливие Боне, Йоан Ласиман, Бирсент Карагарен и капитана Мартин Камбуров