Без победител в дербито между Левски и Литекс (ВИДЕО)

Отборите на Левски и Литекс не се победиха в дербито на втория кръг на родната А група, като срещата на "Георги Аспарухов" завърши при резултат 2:2. Рано в мача "сините" поведоха, след това гостите обърнаха развоя на мача в своя полза, но в крайна сметка столичният тим изравни.

Левски игра 20 минути с човек по-малко, след като капитанът Веселин Минев бе изгонен за втори жълт картон, а малко преди края на срещата и Кристиян Малинов получи картон с червен цвят заради реплики към главния рефер Таско Тасков.

Така "сините" са с актив от 2 точки, след като в първия кръг направиха 1:1 с Ботев в Пловдив, а "оранжевите" вече имат четири след успеха си с 2:0 над Лудогорец в откриващия си мач.

Срещата започна доста по-добре за Левски и силната им игра даде резултат още в 5-тата минута. Божидар Краев се измъкна след грешка в центъра на "оранжевите". Младокът отправи удар с десния крак, той бе париран, но при втория изстрел, този път с левия, младокът откри резултата.

Постепенно играчите на Литекс "вдигнаха оборотите" и стигнаха до опасна атака, при която Боян Йоргачевич изби в корнер, а при последвалото центриране Данило Асприля се извиси добре, но не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата.

До 25-тата минута играта предимно се задържаше в половината на домакините, но играта в защита бе стабилна и за Йоргачевич нямаше достатъчно работа.

В 33-тата минута Пламен Гълъбов опита да върне към Винисиус Баривиера, но Мигел Бедоя пресече паса. Ударът му обаче не бе достатъчно качествен и стражът на "оранжевите" успя да спаси тима си  от второ попадение.

9 минути преди края на на първата част Данило Асприля стреля от близка дистанция след добра контраатака на "оранжевите", но топката срещна напречната греда. Веднага след това топката тупна зад голлинията, но допълнителният съдия до вратата на "сините" не видя добре ситуацията и гол не бе отсъден.

Нова грешка в защитата на домакините позволи на Бьорн Йонсен и Асприля да комбинират в наказателното поле, но шутът на последния бе спасен от Йоргачевич.

Само минута по-късно натискът на гостите даде резултат. След дълга атака на Литекс топката стигна до Рафаел Перес, който от около метър изравни без проблем - 1:1 в 40-тата минута.

До края на полувремето топката постоянносе прехвърляше от едното наказателно поле в другото, а след съдийския сигнал се стигна до саморазправа между играчи на двата тима на входа на тунела. Роман Прохазка и Аймен Белаид се спречкаха с Иван Горанов и Кристиян Малинов, като се наложи хора от щаба да разтърват футболистите.

След подновяването на играта стана ясно, че кондиционният треньор на Литекс е изгонен с червен картон, а Белаид, Горанов и Малинов са "оцветени" в жълто.

Седем минути след подновяването на играта новото попълнение на Литекс Арсенио Нунеш тръгна с топка в крака от центъра, преодоля двама играчи в синьо и с мощен удар от дъгата на наказателното поле направи обрата пълен с дебютното си попадение.

След точно един час игра резултатът отново бе изравнен. Центриране от корнер и не добро изчистване от играчите на Люпко Петрович, "докараха" топката до крака на Роман Прохазка. Последният бе на дъгата на наказателното поле, като си спря кълбото и с шут от въздуха матира Баривиера за 2:2.

20 минути преди края на срещата Веселин Минев получи малко пресилен жълт картон след  нарушение срещу Асприля, но за него това бе втори жълт, което означаваше и край на мача за него.

До края на срещата преобладаваха грубите влизания от страна и на двата отбора, като в добавеното време Малинов си позволи реплики към главния рефер Таско Тасков, който не се забави и му показа второ официално предупреждение, а с него бе придружен и червеният картон, който прати младока под душовете.

В откриващия кръг на шампионата "сините" направиха 1:1 с Ботев (Пловдив) в "Коматево", а ловчанлии стартираха с комфортна победа с 2:0 над шампиона Лудогорец.

Интересен факт е, че за първи път в историята на А група и двамата треньори няма да могат да дават наставления на играчите си от резервните скамейки, тъй като са наказани. Така Стойчо Стоев и Люпко Петрович ще бъдат заместени от помощниците си - Явор Вълчинов и Евгени Колев.

Стойчо Стоев е избрал да започне срещата с Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Максимилиан Карнер, Деян Иванов, Веселин Минев, Джереми Де Ноойер, Георги Костадинов, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Борислав Цонев, Денис Махмудов.

Люпко Петрович ще заложи на Винисиус Баривиера, Иван Горанов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Страхил Попов, Петрус Бумал, Рохас, Кристиян Малинов, Данило Асприля, Арсенио, Бьорн Йонсен.