Без победител в дербито Марсилия - Лион (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

Олимпик Марсилия завърши наравно 1:1 у дома срещу Олимпик Лион в дербито на шестия кръг във френското първенство. Нападателят на гостите Александър Лаказет откри резултата в 25-ата минута след точно изпълнение на дузпа.

Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Стив Манданда срещу Лаказет, чийто шут по-късно през първото полувреме срещна гредата. В края на първата част Алесандрини от Марсилия получи червен картон за грубо нарушение срещу Матийо Валбуена, който е бивш играч на домакините и беше освиркван бурно от публиката на "Стад Велодром".

В първата половина на второто полувреме запалянковците на Марсилия обсипаха терена с различни предмети и двубоят беше прекъснат за близо половин час, като двата състава се прибраха в съблекалните.

След подновяването на играта домакините, играещи в намален състав, изравниха с гол с глава на Карим Рекик след изпълнение на корнер. В края на дербито и двата отбора имаха добри шансове за гол.

Миши Бачуай от домакините и Матийо Валбуена от Лион не успяха да предолоеят противниковите вратари и да донесат трите точки за някой от съперниците.

След това равенство Лион е на седмо място в Лига 1 с актив от 9 точки, докато Марсилия заема 12-ата позиция със 7 спечелени точки. Шампионът за 2015 година и лидер в класирането в елита на Франция до момента Пари Сен Жермен има 14 точки.