Без Гълъбинов Авелино изпусна баража

снимка: asavellino.com

Българският национал Андрей Гълъбинов не взе участие в последната среща на своя Авелино от кампанията в Серия Б, а без него тимът отстъпи с 1:2 на Падова и не успя да се класира за плейофите.

Така Авелино завърши на 11-о място, като плейоф за промоция в елита играят тимовете от 3-о до 8-о.

Нападателят, който вече изигра два мача за България под ръководството на Любослав Пенев, завърши сезона с 16 гола в първенството. Контузия в крака обаче му попречи да помогне на клубния си отбор в решителния двубой за място на плейофите.

Въпреки победата домакините от Падова изпаднаха в Серия С. Те поведоха с два гола след половин час игра, реализирани от Федерико Мелкиори и Адама Диаките.

В последната минута на първата част Луиджи Касталдо намали за "зелените вълци" от Авелино. Палермо и Емполи влизат директно в Серия А, а шест отбора се впускат в баражи в три кръга.

Модена - Ла Специя и Кротоне - Бари са двойките в първия кръг, а победителите от тях срещат съответно Латина и Чезена във втория.

Падова, Реджина и Юве Стабия напускат професионалния футбол, а Читадела и Новара ще играят плейофи.

Новите членове на Серия Б са Виртус Ентела и Перуджа, а другите два отбора ще станат ясни също с допълнителни мачове.