Без Фалкао Монако с най-успешната си серия в Лига 1

Монако срази Ница с 3:0 като гост в местното дерби, за да спечели за първи път три последователни двубоя от първенството на Франция.

Монегаските затвърдиха впечатленията, че се намират в най-добрата си форма от месец септември, след като за първи път оттгава записаха втора поредна победа в Лига 1 в предишния кръг.

Дори без суперзвездата си Радамел Фалкао, който не бе в групата за мача, възпитаниците на Клаудио Раниери стигнаха до победата след голове на Хамес Родригес в 8-ата, Емануел Ривиер в 24-ата и Лукас Окампос в 89-ата минута.

Така Монако отново се залепи за Лил в класирането след изиграването на 16 мача, но остава на 3-та позиция с 35 точки. По-рано днес Лил записа 12-та поредна суха мрежа, побеждавайки Олимпик (Марсилия) с 1:0 в дербито на кръга, с което събра 36 пункта.

Шампионът Пари Сен Жермен остава лидер с 37, като утре ще гостува на Евиан Тонон Гаяр.

Емануел Ривиер реализира 7-ия си гол за Монако от началото на сезона и за пореден път се доказа като втори голмайстор на отбора след Фалкао, който има 9 попадения в 14 мача. Ривиер обаче е отбелязал своите голове в само 12 срещи от Лига 1.

Хамес Родригес пък бележи във втори пореден мач, след като прониза мрежата на Рен при успеха с 2:0 в предишния кръг. Това са и единствените две попадения в актива на колумбийския национал в първенството.

Лукас Окампос се разписва също за втори път, след като в 9-ия кръг вкара също във финалните минути – 87-ата – за да донесе важната победа с 2:1 над Сент Етиен.

Ница регистрира 6-то поредно поражение във Франция и остава със 17 точки на 15-та позиция, като с изявите си напоследък напълно заличи добрите впечатления от началото на шампионата.

В отсъствието на Фалкао Клаудио Раниери за втори пореден път пусна сред титулярите 17-годишния Антони Мартиал, който в миналия кръг срещу Рен стана най-младият голмайстор през този сезон в Лига 1.

All Goals Nice 0-3 Monaco (03-12-2013) Highlightsby video4all