Без двама българи Фридрихсхафен бие в Германия

Без двама от български волейболисти - Валентин Братоев и Венцеслав Симеонов, отборът на Фридрихсхафен победи като гост Волейс Ботроп с 3:0 (25:17, 25:23, 25:20) гейма в среща от четвъртия кръг на първенството на Германия.

Българските центрове Светослав Гоцев и Виктор Йосифов взеха участие в двубоя и завършиха съответно с 2 и 1 точка. Фридрихсхафен заема трето място във временното класиране с 2 победи и 2 загуби, а начело е Волейс Берлин.

Воденият от старши треньора Пламен Константинов отбор на Губерния (Нижни Новгород) победи гостуващия Тюмен с 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) гейма в мач от втория кръг на мъжката Суперлига на Русия.

За гостите Николай Учиков отбеляза 13 точки. Газпром (Сургут), с българите Тодор Алексиев и Теодор Тодоров, загуби от Динамо (Москва) с 2:3 (19:25, 22:25, 25:22, 25:18, 8:15) гейма.

Тодоров се отличи с 14 точки,а Алексиев добави 3 точки. Домакинска загуба допусна отборът на българския треньорски тандем Николай Желязков и Георги Петров. Ярославъл отстъпи пред Факел с 1:3 (25:22, 23:25, 15:25, 23:25) гейма, посочва БТА.