Без Бербатов ПАОК загуби и се срина в класирането

снимка: PAOK FC

Без контузената си суперзвезда Димитър Бербатов ПАОК записа поражение с 1:2 в гостуването си на Астерас (Триполис) в среща от 9-ия кръг на гръцкото първенство. Солунският тим бе изпреварен в класирането от съперника си, след като 14-те му точки до момента вече стигат само за шесто място.

Астерас има 15, а Паниониос е 4-ти с 16 пункта. Убедителен лидер с пълен актив от 27 е Олимпиакос, следван от Панатинайкос с 18 и АЕК с 16, като двата тима са с мач по-малко.

Димитриос Пелкас откри резултата за ПАОК в 23-ата минута, но домакините стигнаха до пълен обрат, като в началото на втората част Факундо Бертолио изравни, а в 82-ата минута Калифа Санкаре се разписа за крайното 2:1.

Бербатов пропуска трети мач на клуба си в първенството, като засега има три гола за шест появи в игра.