Без Бербатов на Боксинг дей

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Александър Тонев се появи в последните  три минути за Астън Вила, като замени австриеца Андреас Вайман.

Астън вила обаче допусна шокираща загуба в 93-ата минута от  Кристъл Палас с попадение на Дуайт Гейл, който се разписа след  пас на Дийн Мокси.

Вила регистрира четвърто поредно поражение в първенството и  слезе на 13-о място в класирането с 19 точки, само на 3 от  зоната на изпадащите.

Фулъм пък стигнаха до драматичен успех с 2:1 като гости над  Норич без българина Димитър Бербатов, който отпадна от групата  заради разтежение в слабините. Иначе домакините откриха  резултата в 13-ата минута чрез Гари Хуупър, който стреля извън  наказателното поле, но топката рикошира в крак на защитник и  прехвърли вратаря Дейвид Стокдейл.

Още до почивката обаче швейцарският национал Пайтим Касами  изравни, а до края на мача две попадения на гостите бяха  отменени и веднъж се наложи технологията на голлинията да  доказва, че топката не е минала с пълния си обем зад вратаря  Джон Ръди.

Три минути преди последния съдийски сигнал Скот  Паркър донесе втората победа за Фулъм под ръководството на  мениджъра Рене Мюленстеен.

Фулъм изостава с едно попадение  по-лоша голова разлика от Палас, но все още се намира в зоната  на изпадащите.