Без Бербатов Монако загря с победа за Шампионска лига (ВИДЕО)

Монако загря по най-добрия начин за гостуването на Ювентус в Шампионска лига следващия вторник, след като затвърди статута си на най-добрия гост в Лига 1 и отнесе с 3:0 Каен в първи двубой от 32-ия кръг на френското първенство.

Димитър Бербатов остана на резервната скамейка, най-вероятно за да получи почивка преди отговорното гостуване в Торино в първия четвъртфинален сблъсък от ШЛ. Вместо него отново на върха на атаката бе пуснат Антони Марсиал, който не разочарова и откри резултата в 30-ата минута със седмия си гол в първенството.

Бернардо Силва отбеляза две попадения след почивката – в 64-ата и 85-ата минута, с което затвърди по-високата класа на монегаските спрямо съперника им. Това бе първа победа на Монако над Каен от 2005 година насам, с която тимът на Леонардо Жардим не само доказа, че далеч от дома си играе по-успешно, но и по-резултатно.

Последните три визити на монегаските завършиха успешно за тях, като бяха отбелязани по три гола – 3:1 над Евиан Тонон Гаяр, 3:1 над Реймс и сега 3:0 над Каен (може да се добави и победата с 3:1 над Арсенал в ШЛ). За сметка на това на своя стадион „Луи Втори“ Монако направи две поредни разочароващи равенства – 1:1 със Сент Етиен и 0:0 с Монпелие – след които не можа да изпревари Олимпик (Марсилия) в битката за третото място.

Монако вече е в топ 3 след днешния успех, след като събра 58 точки – 1 повече от Марсилия, който в неделя от 22 часа гостува на Бордо. Каен с 38 пункта остава 12-ти.

През първото полувреме бяха създадени малко интересни положения пред двете врати и отборите размениха само по два удара, по един от които намери очертанията. Монегаските бяха по-ефективни от съперника си и с единствения си шут в рамките на вратата откриха резултата в 30-ата минута.

Яник-Ферейра Караско по прекрасен начин елиминира бранител на Каен отляво в наказателното поле и подаде по земя за непокрития около точката за дузпа Антони Марсиал. Нападателят с едно докосване прати кълбото в далечния ъгъл на вратата и след рикошет в гредата то се оплете в мрежата – 0:1.

Марсиал вече има седем гола във френското първенство, шест от които са отбелязани от седми март досега – именно поради отличната му форма той все по-често бива предпочитан за титуляр вместо Димитър Бербатов.

След почивката домакините опитаха, но така и не успяваха да поставят под напрежение защитниците на Монако. В 64-ата минута до голяма степен изходът от срещата бе предрешен след бързо изпълнение на корнер от Бернардо Силва. Той чука за Караско, който веднага му върна и португалецът се възползва от сериозна празнина в противниковото наказателно поле. Силва си създаде позиция за стрелба и от десетина метра с безпощаден шут забоде топката в мрежата за 0:2.

В 76-ата минута Каен изпусна най-добрия си шанс за гол след центриране успоредно на голлинията отдясно, при което обаче Емилиано Сала се размина с топката пред опразнената мрежа. В 79-ата минута пък Марсиал изтърва стопроцентов шанс за гол, след като Жоао Моутиньо го намери в наказателното поле, той се освободи от защитник и от пет метра трябваше да реализира, но по разочароващ начин прати кълбото встрани от сглобката.

В 84-ата минута все пак резултатът стана 0:3 след добра комбинация между Марсиал и Силва, при която последният с елегантен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на домакините за трети път.

Състави

Треньорът на Монако Леонардо Жардим отново избра да остави Димитър Бербатов на резервната скамейка за сметка на Антони Марсиал, който се намира в добра форма от началото на 2015-та година.

Тактиката на монегаските бе по-консервативна в сравнение с обичайния им подход към мачовете в първенството, защото схемата бе 4-5-1. Зад Марсиал действа Жоао Моутиньо, а типични опорни халфове като Жереми Тулалан и Джофри Кондогбиа бяха позиционирани по-близо до двата фланга от нормалното. Бернардо Силва и Яник-Ферейра Караско по презумпция трябваше да действат по крилата.

В защита се завърна Рикардо Карвальо и заедно с Елдерсон заформи тандем в средата на ариегарда, докато на двата бека бяха Аймен Абденур и Андреа Раги, а вратар бе Даниел Субашич.

Състав на Каен (4-3-3): Веркутре; Имору, Саад, Да Силва, Апиа; Ферет, Сеюбе, Канте; Базил, Сала, Нангис