Бейл се завърна с гол, Реал удари Еспаньол

Реал Мадрид стигна до очакван успех срещу Еспаньол на „Сантяаго Бернабеу“ в мач от 23-ия кръг на Примера дивисион с 2:0. Голямата новина за "белия балет" бе, че в игра се завърна Гарет Бейл. Уелсецът се възстанови след тежка контузия и не само порита, но и вкара гола на усокоението за Реа в 83-та минута. През първата част борещият се за мястото си в тима Алваро Мората бе извел „белия балет“ напред в резултата с попадение в 33-та минута.

Гол на Кристиано Роналдо не бе зачетен в 31-та минута заради засада на португалеца, а ситуацията сякаш не бе правилно отсъдена от реферите, които ощетиха домакините и носотеля на Златната топка.

"Кралесте" постигнаха десета поредна победа над Еспаньол във всички турнири от 11 май 2013 година насам, когато двата тима завършиха 1:1 в мач от първенството в Барселона.цРеал Мадрид е лидер в класирането в Примера дивисион с 52 точки(и мач по-малко), а Еспаньол е девети с 32 точки.