Бетис и Лион не оправдаха, Витория смачка Риека

снимка: lfp.es

Бетис и Лион не оправдаха очакванията за интересен мач, като двата отбора завършиха наравно 0:0 в дербито помежду си от група I на Лига Европа.

Позакъсалият френски гранд заслужаваше повече победата, като на няколко пъти удари на Грение и Гомис трябваше да бъдат спасявани от вратаря на домакините. В същото време, гредата помогна на гостите да стигнат до равенството.

В другата среща от групата обаче зрителите видяха доста голове, а Витория Гимараеш се наложи категорично с 4:0 над Риека.

Очакванията бяха за по-оспорвана среща, след като хърватският тим беше отстранил Щутгарт за влизане в груповата фаза, но португалският тим се представи на отлично ниво и буквално попиля съперника си.

Головото шоу почна в 36' с гол на Ба, а през втората част паднаха още 3 гола. Планге вкара 3 минути след подновяването на играта, а Маазу (68) от дузпа и Андре Андре (81) реализираха за крайното 4:0.

Така Витория поведе в класирането, следвани от Бетис и Лион с по точка.