Берое защити честта си с гръмко 2:2 в Тел Авив (ВИДЕО)

Берое изпълни заканата си към Апоел Тел Авив и направи страхотен мач срещу гранда, като в столицата на Израел българският тим стигна до бойко 2:2 и защити своята чест след гръмкото 1:4 в Стара Загора.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Дамари (25, 61), но Пламен Крумов с брилянтен гол (45) и Давид Каядо (71) изравниха и донесоха точката за себе си, а и за коефициента на българските отбори в Европа.

Въпреки силното представяне обаче Берое напуска надпреварата, след като позволи поражение с 1:4 от съперника си в Стара Загора, което направи мисията на "зелените" почти невъзможна.

В следващия кръг Апоел (Тел Авив) ще има сравнително лек съперник, след като Пандури в момента води с 4:0 на Левадия и по всичко изглежда ще продължи напред. Първата среща приключи при 0:0.

Началните минути бяха отлични за беройци, които на няколко пъти имаха шанс да открият резултати, но направиха пропуски. Най-фрапантен беше този на Христов, който от много удобна ситуация стреля в аут.

Постепенно домакините реагираха на натиска на Берое и на свой ред осъществиха няколко опасни атаки. Това доведе до 21', когато атака отляво завърши с центриране, което бе блокирано. Играч на Апоел обаче стигна първо до топката, а Илиев го бутна - дузпа за Апоел.

Зад топката застана Дамари, който не остави никакви шансове на Караджов, пращайки го в други ъгъл - 1:0 за домакините. По-активната игра на Апоел продължи, но Иво Иванов и Караджов предотвратиха ново попадение.

Когато всички очакваха да падне гол за израелците или да приключи полувремето, Пламен Крумов направи изключително отиграване - той залъга, че ще центрира в наказателното поле, Амос излезе, а играчът на Берое завъртя топката и тя влезе неспасяемо във вратата на Апоел - 1:1 и край на първата част.

Териториалното надмощие на домакините продължи и през втората част, но в 55' Андонов беше близо до гол, но ударът му от пряк свободен удар беше спасен брилянтно от Амос. След корнера пък Христов беше изпуснат от защитата, но от 7 метра успя да уцели горната греда.

Изпуснатите шансове поизнервиха футболистите на Петър Хубчев, а в 61' Лукаш Саша направи пробив отдясно и центрира точно към Дамари, който стреля в обратния ъгъл и Караджов беше преодолян за втори път - красив гол и 2:1. 10 минути по-късно обаче Андонов пусна супер пас за Каядо, който овладя и с десния крак разстреля Амос - 2:2 и драма на "Блумфийлд".

За съжаление, Берое не успя да стигне до победата, а в 77' дойде и още един отчакващ пропуск - след самостоятелен пробив Джоман стреля, но Амос спаси. До топката стигна първи Стойчев, който обаче стреля неточно отблизо и пропусна да осъществи пълен обрат. До края на мача двата отбора си размениха опасни атаки, но без резултат.