Берое се справи със слаба Славия

Отборът на Берое победи с 1:0 гостуващия Славия в среща от 28-ия кръг на българската "А" група.

Единственият гол в мача падна минутки след началото на втората част, когато Елиаш да Силва матира Георги Петков с превъзходно изпълнение от границата на наказателното поле.

Така Берое остава начело във втората седмица на шампионата с актив от 42 точки, докато Славия пропусна да се изравни с Локомотив София на второто място. "Железничарите" разполагат с 37 точки, докато "белите" остават с 34 пункта на сметката си.

През първата част двата отбора така и не успяха да си отбележат гол. В 13' пред Берое се откри добър шанс, но Салим Керкар не успя да вкара.

В 33' отново Керкар пропусна. Този път той бе изведен очи в очи с Георги Петков от Елиаш, но топката профуча покрай лявата греда на вратата.

Развръзката настъпи в началото на второто полувреме, когато Берое отбеляза първия, а и единствен гол в мача. В 48' Елиаш да Силва намери топката от въздуха и по красив начин я запрати в един от горните ъгли зад Петков - 1:0.

До края на срещата Славия така и не намери начин да изравни, като напротив - Берое продължи да бъде по-опасният тим в атака. Футболистите на Петър Хубчев обаче пропиляха няколко шанса за втори гол, но въпреки това се поздравиха с крайния успех.