Берое с нови три точки в Гоце Делчев

Берое победи Пирин в Гоце Делчев с 2:1 в мач от предпоследния 39-и кръг във втората седмица на "А" футболна група.

С петия си пореден успех възпитаниците на Петър Хубчев събраха 67 точки и уверено държат осмото място в общото класиране. Пирин допусна шеста поражение в последните си седем срещи и заема предпоследната позиция с 22 точки.

Преди срещата домакините връчиха възпоменателен плакет на Петър Хубчев във връзка с навършването на 20 години от Световното първенство по футбол в САЩ. Хубчев беше ключова фигура в защитата на националния отбор на България, който завърши на четвърто място на Мондиал 1994.

Гостите бяха по-активни през първото полувреме. Още в десетата минута Жуниор Мапуку беше изведен добре в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят Абди Абдиков изби в корнер. Берое заслужено поведе пет минути преди почивката. Нападателят Виктор Шишков откри резултата срещу бившия си клуб, след като засече отблизо подаване на Стефан Спировски с първия си гол за сезона.

В 55-ата минута старозагорци удвоиха преднината си. Салим Керкар центрира от ъглов удар от дясно, Абдиков не се намеси добре и Шишков от 4-5 метра прати топката в мрежата за 2:0.

Четвърт час по-късно Пирин стигна до почетен гол. Костадин Башов пресече успореден пас пред краката на Илия Мунин, навлезе на скорост в ляво в наказателното поле и с хубав удар по тревата по диагонала преодоля Благой Макенджиев за 1:2 с петия си гол за сезона.