Берое с категоричен успех в Монтана

снимка: БГНЕС

Отборът на Берое записа много ценна победа с 3:1 при гостуването си на Монтана в среща от 28-ия кръг на А група. След изненадващото поражение по-рано през седмицата от ЦСКА за Купата на България, днес беройци, водени от Пламен Липенски, демонстрираха огромно желание и тотално надиграха своя съперник. С постигнатия успех „зелено-белите” прекъснаха негативната си серия от 6 мача без победа във всички турнири.

Двубоят започна отлично за играчите на Берое, които откриха резултата в 26-ата минута. След центриране от пряк свободен удар на Спас Делев, бившият играч на старозагорци Иван Коконов си отбеляза нелеп автогол – 0:1. До края полувремето беройци имаха шанс да отбележат втори гол, но резултатът се запази.

След почивката надмощието на гостите се материализира в нови две попадения. Първо в 72-ата минута влезлият като резерва Станислав Костов удвои преднината на заралии, разписвайки се след асистенция на Исмаил Иса. Шест минути по-късно точно Иса пък направи преднината на своя тим класическа, засичайки центриране на Неманя Милисавлевич отдясно. В 89-ата минута беройци останаха с човек малко, след като Игор Джоман получи втори жълт картон.

В добавеното време на срещата домакините върнаха едно попадение чрез влезлия като Иван Минчев, който оформи крайното 3:1 за Берое. Със спечелените три точки старозагорци се изравниха с третия Славия, като и двата тима с по 39 пункта, но „белите” са с мач по-малко. Монтана остава на дъното на класирането със скромния актив от 17 точки.