Берое обърна "болярите" под Царевец

В 5-та минута Йордан Апостолов от „Етър“ стреля от дистанция, но не успя да намери рамките на вратата.
Минута след това домакините изпълниха два поредни корнера, но Душан Перниш се намеси и в двата случая.

В 12-та минута Бадара бе изведен на стрелкова позиция, но Виданов блокира нападателя, който не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут. В следващите минути „Берое“ отговори с две добри атаки, които завършиха с центриране, но и не затрудниха защитата на домакините.

В 19-ата минута домакините от „Етър“  излязоха напред в резултата, след като Димо Атанасов центрира в наказателното поле, където най-добре позициониран бе Самб Бадара, който отблизо с глава се разписа за 1:0. Четири минути след това Иван Стоянов бе изведен в пеналта, но Перниш излезе и блокира удара на нападателя.

В 26-та минута Карачанаков центрира в пеналта, където Камбуров не успя да нанесе добър удар с глава. Топката пред вратаря Иванов бе спорна и Райнов се пробва да отбележи, но стражът успя да го изпревари и боксира.

Минута след това Карачанаков центрира чудесно от фаул, Иванов изби и топката попадна в Райнов. Халфът шутира силно, но ударът му срещна гредата.

„Берое“ успя да изравни в 38-та минута, когато след многоходова атака Райнов получи топката в пеналта от Камбуров и центрира остро. Александров изби, но кълбото попадна у Карачанаков, който успя да отбележи с удар от наказателното поле – 1:1.

„Берое“ продължи да атакува и до края на полувремето, но не успя да застраши сериозно вратата на Иванов.

Гостите организираха много добра контра атака в 51-та минута. Охене изведе Педро, който нахлу в пеналта и центрира на втора греда. Там Карачанаков бе изпреварен в последния момент  от бранител, който изчисти в ъглов удар.

В следващата минута „Берое“ стигна до страхотен шанс. Виданов получи много добър пас от Райнов и бе останал сам срещу Иванов, който обаче отрази удара на защитника. Топката попадна в Леони, но неговият удар срещна тялото на Виданов. В следващия момент Охене центрира към Карачанаков, но ударът на последния мина над вратата.

В 60-та минута Бадара овладя центрирана топка и върна за Апостолов, но ударът му не затрудни Перниш.

Три минути след това Сърмов стреля от пряк свободен удар, но Перниш улови без проблем.

В следващата атака Педро изпълни бърз тъч към Карачанаков, който напредна и навлезе в пеналта. Там той пробва да мине бранител и стреля от чиста позиция, но не успя да го направи и топката му бе отнета.

В 70-та минута Руменов изведе Иван Стоянов зад гърба на отбраната в стрелкова позиция. Нападателят стреля, но Перниш отрази удара и топката излезе в корнер.

В 74-та минута топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, където след рикошет тя попадна в Бадара. Нападателят стреля, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб.

Педро пробва удар от дистанция в 81-та минута, но ударът му не намери рамките на вратата.

В 85-та минута Педро открадна топката, пробяга цялата половина на домакините и бе съборен в пеналта от Ивайлов. Реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа.

Мартин Камбуров застана зад топката и без проблем я прати в мрежата на Иванов за втория си гол с екипа на „Берое“ и негов 191-ви в „А“ група.

До края на мача нямаше сериозни положения пред някоя от двете врати и „Берое“ спечели с 2:1.

“Берое” се изкачи временно до третата позиция в подреждането преди изиграването на всички срещи от настоящия 9-и кръг, като вече е с актив от 16 точки, а Етър е с 10 точки на осмо място.