Берое мина през Дупница за първи успех от четири мача

Берое се върна на пътя на победата, след като отнесе с 3:0 като гост новака и застрашен от изпадане отбор на Марек 2010. С победата беройци събират 31 точки, но остават на 5-о място, изоставайки с 1 пункт от Локомотив (София) и Литекс. Те имаха превъзходство през цялата среща и почти не позволиха на домакините да застрашат вратаря Макенджиев.

Гостите от Стара Загора овладяха инициативата от самото начало на мача, като в първите 15 минути играта беше в половината на Марек 2010, но без сериозни опасности. В 18-ата минута Жуниор Мапуку улучи горната греда, след като Станислав Костов и Георги Костадинов направиха бърза атака. Костадинов продължи топката с едно докосване към конгоанеца, който обаче не успя да вкара. В 31-ата минута беройци` стигнаха до гол, дело на Станислав Костов.

Той завърши атака на Игор Джоман и Селим Керкар, в която последният изведе Костов на чиста позиция. В 39-ата минута Мапуку отново улучи гредата, този път страничната, с удар от границата на наказателното поле. В първата минута на добавеното време на първото полувреме Жуниор Мапуку най-после вкара гол при третия си опит.

Защитата на Марек остави конгоанския нападател да нахлуе през центъра след пас на Елиаш да Силва и от 10 метра не сбърка. В 52-ата минута Мапуку вкара третия гол за гостите и свой втори, след като се разписа директно от фаул. Нарушението беше отсъдено за спъване на Селим Керкар пред наказателното поле.

Само три минути по-късно можеше да падне и четвърти гол във вратата на домакините, но Мапуук пропусна след комбинация със Станислав Костов. В 69-ата минута Берое можеше да стигне и до четвърти гол, но резервата Димо Бакалов не успя да вкара. Георги Костадинов му подаде, но Бакалов улучи отново гредата, посочва БТА.