Берое изравни Левски в исторически мач за Славия (ВИДЕО)

снимка: beroe.bg

Берое надигра Славия и логично грабна победа с 2:0 в домакинството си от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Головете за заралии бяха дело на капитана Мартин Райнов и Карлос Охене, като и двата паднаха през второто полувреме. По този начин Берое записа втора поредна победа и общо осма в първенството, което поставя тима на 4-а позиция с еднакви показатели с Левски. "Сините" обаче играят по-късно с Верея.

Двубоят бе исторически за Славия. "Белите" записаха своя мач номер 1900 в българския елит. Само Левски и ЦСКА имат повече изиграни срещи в бившата "А" група и настоящата Първа лига от най-стария столичен клуб.

Иначе тоталната доминация на Берое можеше да доведе до още попадения във вратата на гостите. Футболистите на Александър Томаш нацелиха гредата на три пъти, като в един от случаите стълбът бе ударен преди откриващото попадение на Мартин Райнов. В 65-ата минута Педро Еуженио стреля от далеч и уцели напречната греда, след което Мартин Камбуров направи добавка. Тя бе спасена от стража на Славия, но при новата добавка Райнов откри резултата.

Три минути преди края на редовното време пък Карлос Охене сложи точка на спора. Камбуров изведе Еуженио, който центрира към халфа на заралии, а той не пропусна да простреля Стергиакис за 2:0.

След успеха Берое е 4-и с 30 точки, а Славия остава на 8-о място с 20 пункта.