Берое детронира Черно море с дузпи, Купата ще има нов притежател

снимка: beroe.bg

Берое отстрани Черно море след изпълнение на дузпи(0:0 в редовното време и 5:3 след дузпите) в Стара Загора и се класира на полуфинал за Купата На България. Заралии детронираха настоящия носител на този трофей и чакат жребия за следващата фаза.

Мачът под Аязмото протече вяло и мудно. Двата тима изнесоха изключителнопостна продукция, мислещи най-вече за защитата. 90 минути те не успяха да създадат голово положение.

Така бе и по време на продълженията, когато ясно с виждаше, че домакини и гости чакат дузпите. Червен картон малко преди края бе вдигнат на Спас Делев. Съдията Георги Кабаков го изгони за два жълти картона.

В рулетката с наказателните удари Берое демонстрира пълна концентрация и отбеляза и в петте си опита. Варненци пък профукаха втората си дузпа и това се оказа решаващо.

Така Берое се присъедини към Литекс и Монтана, които вече се класираха за полуфиналите. Утре ЦСКА и Созопол ще излъчат и четвъртия участник в тази фаза.