Берое без проблеми срещу Любимец

снимка: beroe.bg

Пред около 500 зрители на своя стадион отборът на Берое /Стара Загора/ победи Любимец с 4:1 в мач от 38-мия кръг на А футболна група.

В 22-та минута Самир Аяс подаде точно на Георги Андонов и капитанът на старозагорци с хубав удар от около двадесетина метра изпрати топката в мрежата Радослав Рашков.

В 40-та минута Георги Андонов бе близко до втория си гол в мача, след като стреля опасно по диагонал от фаул, пак от около двадесетина метра. Този път Радослав Рашков бе на висота, плонжира в долния си ляв ъгъл и изби топката в корнер.

В първата минута на продължението след края на първото полувреме Георги Андонов подаде към Жуниор Мапуку и конгоанският нападател Мапуку с удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата Любимец.

В 53-та минута падна гол-близнак на първия: Самир Аяс подаде към Георги Андонов, който стреля от границата на наказателното поле на Любимец, топката рикошира в крак на защитник и влезе във вратата на Рашков за 3:0.

В 74-та минута след отлично изпълнен удар от фаул Стефан Спировски увеличи на 4:0 за Берое. В 77-та минута Георги Вълчев се възползва от грешка на старозагорските защитници и с удар под плонжа на Благой Макенджиев намали на 1:4.