Берлин изригна при гола на Марио Гьотце

Германия спечели четвъртата си Световна титла по футбол и феновете в страната празнуваха цяла нощ поредния голям успех на техните любимци.

Бундестимът се наложи с минималното 1:0 над Аржентина във финала на Мондиал 2014 на митичния стадион „Маракана“. В герой за немците се превърна Мари Гьотце, който отбеляза победния гол в 113-та минута.

Немските фенове отпразнуваха подобаващо титлата. На определените фензони в Берлин и други градове, феновете избухнаха брутално при гола на Гьотце.

Само в столицата е имало близо 200 хиляди души по улиците, като входовете на фензоната бяха затворени заради огромния брой хора още преди началото на мача.

Фен зоната пред Бранденбургската врата е най-известното място с немски фенове, които лудяха и пееха песни цяла нощ.