Бердих разгроми шампиона от US Open в Лондон

Томаш Бердих постигна първа победа на финалния турнир на АТП в Лондон.

Във втория си мач от група "А" Бердих разгроми дебютанта Марин Чилич (Хърватия) с 6:3, 6:1 за 75 минути.

Чехът наниза 5 аса и направи 4 пробива в двубоя. Шестият поставен в схемата Бердих стартира мача с пробив, а след това поведе с 4:2. Чилич имаше две възможности за връщане на пробива и за изравняване на резултата, но не успя.

В деветия гейм Бердих отново взе подаването на съперника си и поведе в резултата. Чехът изцяло доминираше във втората част и даде на Чилич само един гейм.

Хърватинът, шампион от Откритото първенство на САЩ, допусна второ поражение в групата.

Бердих загуби с 1:6, 1:6 от Станислас Вавринка (Швейцария). В късния мач в групата номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) излиза срещу Вавринка.