Бербатов се завърна в игра с куп пропуски

Отборът на Монако записа трето поредно равенство във френската Лига 1, след като тази вечер "монегаските" не успяха да спечелят домакинството си на Каен в среща от 14-ия кръг на първенството.

След продължително отсъствие в игра за домакините се завърна българската звезда на тима Димитър Бербатов, но и с него Монако не успя да стигне до успеха, завършвайки наравно 2:2 със своя гост.

Така тимът от Княжеството пада до осма позиция във временното класиране с актив от 20 точки и изоставайки на седем пункта зад третия Лион и зона Шампионска лига. Каен пък събра 13 точки и се измъкна от зоната на изпадащите в Лига 1.

Димитър Бербатов стартира сред титулярите на наставника Леонардо Жардим, като българинът остана на терена през всичките 90 минути на двубоя. Не може да се каже обаче, че двубоят бе добър за "десетката" на Монако. След почивката Бербатов на три пъти се озоваваше на чудесни позиции за отбелязване на гол, но бившият таран на Манчестър Юнайтед не успя да се разпише нито веднъж във вратата на гостите.

Българският стрелец все пак бе в основата на първото попадение на своя тим, след като още в 5' Имору от състава на Каен си отбеляза автогол след опит за диагонален изстрел на Димитър Бербатов.

Развръзката на "Стад Луи II" настъпи след почивката, когато Монако не успя да задържи аванса си в резултата, дори допускайки пълен обрат.

В 50' Койта изравни за Каен, а девет минути по-късно Кондогбия "върна жеста" на домакините, също отбелязвайки си автогол, прехвърляйки вратаря Даниел Субашич за 1:2.

Последваха няколко сериозни пропуска на Димитър Бербатов пред вратата на Каен, а Караско нацели гредата зад стража на гостите.

"Монегаските" все пак изтръгнаха точка в 75', когато започналият като резерва Жоао Моутиньо отбеляза след асистенция на Караско за крайното 2:2 в срещата.