Бербатов се завърна в игра с гол и асистенция при победа на ПАОК

снимка: PAOK FC

Димитър Бербатов заби гол и подаде за дръг при успех на неговия ПАОК. Благоевградчанинът се завърна от контузията с попадение от дузпа срещу младежкия тим на ПАОК.

Спарингът се игра на помощно игрище, а продължителността на мчлето беше 75 минути, вместо 90.

Из форумите в нета фенове на солунския гранд се чудеха кога най-после българинът ще покаже някакви добри качества, ще се затича и кога ще вкара гол от игра, а не от наказателен удар. Откакто премина при "черно-белите" нападателят изобщо не оправдава очакванията да е голова машина и да дърпа ПАОК нагоре в класирането.

Бербо подаде за първия гол, реализиран от Янис Скондрас, а в 20-ата минута удвои с точно изпълнение на дузпа. Янис Мистакидис също беше точен за първия тим преди Димитриадис да върне едно попадение за младежката формация.

Никос Коровесис реализира четвъртия гол за тима на Игор Тудор, а Димитриадис отново намали за младоците. В самия край на двубоя Жайро оформи крайното 5:2.

Треньорът Игор Тудор използва всички налични играчи. В следващия си официален мач ПАОК приема Панайтоликос. Двубоят е на 22 ноември (неделя) от 15:00 часа.