Бербатов се отпуши за първа домакинска победа на Фулъм от април (ВИДЕО)

снимка: fulhamfc.com

Димитър Бербатов отбеляза първия си гол през новия сезон, за да вдъхнови Фулъм към обрат от 0:1 до 2:1 при домакинството на Евертън в 3-ия кръг на Кепитъл Уан къп - купата на лигата в Англия.

Митко беше точен от близка дистанция в 54-ата минута и изравни резултата, след като още в 12-ата Стивън Нейсмит бе дал аванс на „карамелите".

Новото попълнение в атаката на Фулъм Дарън Бент донесе пълния успех на домакините в 68-ата и за втори път от началото на кампанията порази противниковата мрежа с екипа на „котиджърс".

Гостите от Ливърпул пък могат да съжаляват за пропуските си в срещата, които допринесоха за първата загуба през сезон 2013/14 на Евертън, макар и в турнира за купата на лигата.

За Фулъм пък това бе първа домакинска победа от април месец насам, която ще свали напрежението от състава на Мартин Йол. Също така успехът бе трети общо за „котиджърс" до момента във всички турнири.

Димитър Бербатов се завърна в игра за домакините, след като пропусна загубата с 0:2 в дербито на Лондон от Челси, което прати Фулъм в зоната на изпадащите. Въпреки че нито Мартин Йол, нито мениджърът на Евертън Роберто Мартинес ценят високо турнира за купата на лигата, победата на Фулъм може да даде самочувствие на тима за бъдещите битки в Премиърлийг.

За първи път от 4 години и за първи от 8 мача насам „котиджърс" успяват да нанесат поражение на този свой съперник. Любопитното е, че и при предишната победа на Фулъм над Евертън се стигна до обрат от 0:1 до 2:1 през второто полувреме, но тогава с голове на Пол Кончески и Деймиън Дъф.

Въпреки че са играли помежду си вече в 59 мача, Фулъм и Евертън не се бяха изправяли един срещу друг в турнира за купата на лигата. Също така в днешния мач домакините реализира почти толкова попадения, колкото имат до момента на сметката си в Премиърлийг - 3.